czwartek, 22 lutego 2007

KINIA - Katalog Internetowy Nauki o InformacjiW pierwszym poście tego bloga chcielibyśmy przedstawić nasze najnowsze dzieło - mianowicie subject gateway nauki o informacji.
W związku z potrzebą tworzenia miejsc w sieci internetowej, które zbierałyby i porządkowały dane o zasobach związanych z informacją i mediami oraz w związku z coraz większą popularnością internetowych projektów społecznościowych, kultury web 2.0, stworzyliśmy dedykowany tym zagadnieniom, polski subject gateway.

KINIA Katalog Internetowy Nauki o Informacji jest niezależnym projektem, którego ideą jest gromadzenie adresów do stron związanych przedmiotowo, lub poprzez wypełniane funkcje, z bibliotekoznawstwem, informacją naukową czy też nauką o informacji. Rekordy w katalogu porządkowane są obecnie w ramach kategorii pierwszego stopnia 000 Dzieła treści ogólnej, Klasyfikacji Dziesiętnej Deweya. Współtworzenie KINII umożliwiono każdemu zainteresowanemu zagadnieniami nauki o informacji. Każdy aktywny użytkownik internetu może dodawać adresy do katalogu i korzystać z efektów pracy - mamy taką nadzieję - licznego grona zainteresowanych. Cały proces dodawania linków i ich opisów jest bardzo prosty i został dodatkowo opisany w dziale pomocy, na stronie katalogu. Dalsze zastosowanie: kopiowanie, przetwarzanie znajdujących się w katalogu rekordów jest całkowicie dozwolone.

Zachęcamy tą drogą wszystkich bibliotekarzy, pracowników informacji oraz specjalistów z zakresu nauki o informacji do dodawania linków do ważnych zasobów sieciowych związanych z szeroko pojętą informacją.

Brak komentarzy: